آیکون واتساپ
انواع صفحه صافی

انواع صفحه صافی

صفحه صافی جزء تجهيزات اساسی آزمايشگاه اندازه گيری و کارگاه های ساخت است. اين وسيله در کارگاه های ساخت و قالب سازی به عنوان سطح مبنا در انجام عمليات خط کشی روی قطعات، کنترل تختی سطوح، کنترل مدور بودن ميله ها، اندازه گيری قطعات کار و… همچنين در آزمايشگاه های اندازه گيری نيزبه عنوان سطح اساسی در عمليات اندازه گيری و همچنين در دستگاه ها و ماشين های اندازه گيری برای استقرار قطعات کار، کاربرد دارد.

جنس : صفحه صافی ها را از جنس فلزی و يا غير فلزی توليد می کنند. نوع فلزی آنها از چدن خاکستری که به حالت متراکم ريخته گری می شوند و باعمليات براده برداری سطح آنها را پرداخت می نمايند. نوع فلزی آن در کارگاه وعمليات بازرسی مورد استفاده قرار می گيرد و نوع غير فلزی آن، يعنی صفحه صافی های گرانيتی که از کيفيت سطح و دقت بالايی برخوردارند و در برابر سرما، گرما و رطوبت بسيار مقاوم هستند در آزمايشگاه مورد استفاده قرار می گيرند البته عيب اين صفحه صافی ها شکننده بودن آنها است.

شکل و ساختمان: صفحه صافی ها با مقطع مربع يا مربع مستطيل ساخته می شوند و برای آنکه سبک وزن و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشند پشت آنها را توخالی در نظر میگيرند. همچنين پشت آنها را شبکه بندی می کنند تا تغيير شکل ندهند.

نحوۀ استقرار : صفحه صافی ها ممکن است با پايه يا بدون پايه باشند. در نوع بدون پايه، مستقيماً روی محل مورد نظر قرار می گيرند، ليکن در نوع پايه دار، که عموماً دارای سه پايه و بعضاً دارای پنج پايه هستند، روی پايه ها مستقر می شوند.

روش تراز و تنظيم صفحه صافی با سه پيچ : در اين نوع صفحه صافی دو عدد پيچ در يکطرف و يک عدد پيچ در طرف مقابل قرار دارد. ابتدا ترازی با قابليت تفکيک و طول مناسب روی صفحه صافی و در جهت عمود بر خط المرکزين دو پيچ ديگر قرار میدهيم و سپس به وسيله آچار تخت و يا آچار فرانسه، پيچی را که در يک طرف قرار دارد (پيچ ١) آنقدر می چرخانيم تا حباب تراز در وسط ومابين دو خط اصلی استوانه شيشه ای تراز قرار گيرد.

رده بندی صفحه صافی: صفحه صافی های گرانيتی در پنج رده و به ترتيب در رده های ٠٠, ٠, ١, ٢, ٣ ساخته می شوند که رده ٠٠ دارای بالاترين و رده ٣ دارای پايين ترين دقت می باشد، صفحه صافی های چدنی نيز در چهار رده،٠،١،٢و٣ ساخته می شوند که رده ٠ دارای بالاترين دقت و رده ٣ دارای پايين ترين دقت است.

صفحه صافی گرانیت
صفحه صافی گرانیت

  • مقالات

TEL : 02188000970
Fax :
Email: info [at] mtcotools.com
طراحی سایت و سئو: نانوتجارت

برند ورتکس
فروشگاه معرف ابزار

شرکت معرف ابزار عرضه کننده انواع ابزار آلات صنعتی و با فعالیت کاملا تخصصی در زمینه ابزار آلات تراشکاری و براده برداری شامل انواع فرز ، انواع مته، انواع گردبر، انواع کفتراش، سه نظام و چهار نظام، انواع هلدر .معرف ابزار نماینده رسمی ورتکس تایوان . فروش و واردات ابزار ورتکس اصلی تایوان با گارانتی و ضمانت اصلی شرکتی . فروش گیره هیدرولیک VERTEX ورتکس و فروش سه نظام تراش VERTEX ورتکس و فروش ابزار تراش VERTEX ورتکس و دریافت کاتالوگ گیره هیدرولیک VERTEX ورتکس و دریافت کاتالوگ اصلی ورتکس تایوان . شرکت معرف ابزار تنها نماینده ورتکس اصلی تایوان در ایران میباشد . تامین انواع ابزار ورتکس vertex و دریافت کاتالوگ محصولات ورتکس vertex در فروشگاه معرف ابزار .

© Copy right 2024 | تمامی حقوق متعلق به شرکت معرف ابزار می باشد