آیکون واتساپ
انواع میکرومتر

انواع میکرومتر

میکرومتر، یا ریزسنج، ابزاری برای اندازه‌گیری طول با دقت زیاد است.
میکرومتر برای اندازه‌گیری قطعاتی که بایستی دقیق تراشیده شوند به‌کار گرفته می‌شود. دقت میکرومتر به‌مراتب بیشتر از دقت کولیس‌ها است. میکرومترها ازنظر سیستم اندازه‌گیری مانند کولیس دو نوعند که آنها را میکرومترهای اینچی و میکرومترهای میلیمتری می‌نامند. میکرومتر از بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌است، که عبارتند از: فک ثابت، فک متحرک، استوانهٔ مدرج یا همان خط‌کش میکرومتر، پوستهٔ مدرج یا ورنیهٔ میکرومتر، و کمانی که برای گرفتن میکرومتر از آن استفاده می‌شود. در قسمت انتهایی میکرومتر یک جغجغه است و اهرمی که در هنگام اندازه‌گیری قفل می‌شود. • روش کار با میکرومتر: همانگونه که گفته شد، مقیاس اندازه‌گیری در میکرومتر می‌تواند اینچ یا میلی‌متر باشد. اندازهٔ طول خط‌کش میکرومتر به‌صورت ۲۵ میلی‌متر، ۲۵ میلی‌متر است. این به آن معنی است که این نوع میکرومتر از مقدار صفر تا ۲۵ میلی‌متر را اندازه می‌گیرد. نوع دیگر از ۲۵ تا ۵۰ میلی‌متر را اندازه می‌گیرد. به‌همین‌ترتیب، سایر اندازه‌ها با میکرومتر مناسب آن محدوده اندازه‌گیری می‌شوند.
میکرومترهای اینچی معمولاً با قابلیت تفکیک ۰/۰۰۰۵ inch , ۰/۰۰۰۱ inch ,۰/۰۰۱ inch ساخته می‌شوند.
• خواندن میکرومتر: اگر به خط‌کش میکرومتر توجه شود، دیده می‌شود که دارای یک خط افقی است. یک‌سری تقسیم‌بندی بالای خط افق است و یک‌سری زیر خط افق است. تقسیم‌بندی‌ای که بالای خط افق است فاصلهٔ بین آنها یک میلی‌متر است، و تقسیم‌بندی‌ای که زیر خط افق است فاصلهٔ بین آنها نیم میلی‌متر می‌باشد. استوانه‌ای مدرج وجود دارد که روی خط‌کش اصلی ما حرکت می‌کند، معمولاً میکرومترها با دقت ۰/۰۱ میلی‌متری ساخته می‌شوند. اگر دقت کنیم، می‌بینیم که روی ورنیه از صفر تا ۵۰ قسمت مساوی تقسیم‌بندی شده‌است.
حال فرض می‌کنیم قطعه‌ای را اندازه‌گیری کردیم و می‌خواهیم اندازهٔ آن را بخوانیم، برای خواندن میکرومتر به‌این‌صورت عمل می‌کنیم که به آخرین خط، خط‌کش که از زیر ورنیه مشخص است، دقت می‌کنیم. این اندازه اندازهٔ اصلی ما است. برای به‌دست آوردن مقدار خُردهٔ آن، توجه می‌کنیم که کدام خط ورنیه روبه‌روی خط، خط‌ کش به‌صورت کامل قرار گرفته‌است.
برند میتوتویو ژاپن و ورتکس تایوان با کیفیت ترین لوازمات اندازه گیری از جمله انواع میکرومتر را تولید کرده است. شرکت معرف ابزار به عنوان نماینده انحصاری شرکت میتوتویو ژاپن و ورتکس تایوان کلیه میکرومترها را به بازار عرضه کرده است. برای دریافت کاتالوگ محصولات میتوتویو و ورتکس با دفتر مرکزی شرکت معرف ابزار تماس حاصل فرمایید.
در کاتالوگ می توانید دامنه اندازه گیری و دقت انواع میکرومترهای داخلی و خارجی را مشاهده فرمایید و برحسب نیاز میکرومتر داخلی ، میکرومتر خارجی میتوتویو یا میکرومتر داخلی ، میکرومتر خارجی ورتکس را انتخاب کنید
میکرومترها در انواع داخلی و خارجی تقسیم بندی می شوند. میکرومتر که جزو ابزارهای اندازه گیری محسوب می شوند در برندهای میتوتویو اینسایز ، ورتکس ، موجود می باشند. میکرومتر میتوتویو ژاپن از کیفیت بالایی برخوردار است.

میکرومتر خارجی
میکرومتر خارجی
میکرومتر دیجیتال
میکرومتر دیجیتال
میکرومتر داخل سنج
میکرومتر داخل سنج
میکرومتر پیچ
میکرومتر پیچ
میکرومتر فک جناقی
میکرومتر فک جناقی
میکرومتر حدی
میکرومتر حدی
میکرومتر فک سر کروی
میکرومتر فک سر کروی
میکرومتر فک پهن
میکرومتر فک پهن
میکرومتر فک بشقابی
میکرومتر فک بشقابی
میکرومتر داخلی دو فک
میکرومتر داخلی دو فک
میکرومتر داخلی سه فک
میکرومتر داخلی سه فک
میکرومتر عمق سنج
میکرومتر عمق سنج

  • مقالات

TEL : 02188000970
Fax :
Email: info [at] mtcotools.com
طراحی سایت و سئو: نانوتجارت

برند ورتکس
فروشگاه معرف ابزار

شرکت معرف ابزار عرضه کننده انواع ابزار آلات صنعتی و با فعالیت کاملا تخصصی در زمینه ابزار آلات تراشکاری و براده برداری شامل انواع فرز ، انواع مته، انواع گردبر، انواع کفتراش، سه نظام و چهار نظام، انواع هلدر .معرف ابزار نماینده رسمی ورتکس تایوان . فروش و واردات ابزار ورتکس اصلی تایوان با گارانتی و ضمانت اصلی شرکتی . فروش گیره هیدرولیک VERTEX ورتکس و فروش سه نظام تراش VERTEX ورتکس و فروش ابزار تراش VERTEX ورتکس و دریافت کاتالوگ گیره هیدرولیک VERTEX ورتکس و دریافت کاتالوگ اصلی ورتکس تایوان . شرکت معرف ابزار تنها نماینده ورتکس اصلی تایوان در ایران میباشد . تامین انواع ابزار ورتکس vertex و دریافت کاتالوگ محصولات ورتکس vertex در فروشگاه معرف ابزار .

© Copy right 2024 | تمامی حقوق متعلق به شرکت معرف ابزار می باشد