آیکون واتساپ
گیج ها

گیج ها

گیج برو نرو (یا به طور خلاصه برو / نرو) به ابزار کنترلی اشاره می کند که برای کنترل قطعه کار در محدوده تلرانس خود مورد استفاده قرار می گیرد. نام آن از دو کاربردی که برای آن استفاده می شود گرفته شده است. برو: به قطعه کار اجازه می دهد که عبور کند. نرو: اجازه عبور قطعه کار را نمی دهد.
گیج برو نرو یک سیستم یکپارچه برای پروسه کیفیت می باشد که در صنایع تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد تا قابلیت صحت کنترل یک قطعه را در پروسه های مختلف و حتی تولید کننده های مختلف را نشان دهد. بر خلاف اندازه گیری های سنتی یک اندازه یا سایز را نشان نمی دهد، بلکه وضعیت قطعه را نشان می دهد که یا مورد تایید است (قطعه در محدوده تلرانس مورد نظر می باشد) یا غیر قابل قبول است (که قطعه باید مردود شود).
انواع گیج های برو نرو به شرح زیر می باشند:
گیج توپی
گیج های توپی که به آنها Plug Gauge می گویند که Plug به معنی دو شاخه می باشد. این گیج ها معمولا از اسمبل قطعات استاندارد ساخته می شوند، که در آن قسمت توپی قابلیت تعویض یا سایر اندازه ها را دارد.
پین گیج
که برای اندازه گیری قطر سوراخ با دقت چند دهم یا چند صدم میلیمتر مورد استفاده قرار می گیرد.
گیج دهانه اژدری
گیج های دهانه اژدر هنگامی مورد استفاده قرار می گیرد که تعداد بسیار زیادی از قطعه باید مورد بازرسی قرار گیرد. این گیج ها معمولا 4 فک دارد. اولین آنها (یا اولین جفت) به اندازه تلرانس بالای قطعه تنظیم می شود و فک دوم (یا جفت دومی) به اندازه تلرانس پایین قطعه تنظیم می شود. یک قطعه ای که در محدوده تلرانسی باشد، از مجموعه اولیه فک ها می گذرد و از مجموعه دوم نمی تواند عبور کند. در این روش یک قطعه، با یک حرکت کنترل آن تمام می شود، برخلاف گیج برو نرو توپی که در صورت تایید سمت اول، باید سمت دوم آن هم تست شود تا قطعه تایید شود. اولین گیج برو نرو رزوه دهانه اژدر برای کنترل رزوه های رولی در سال 1943 و در خلال جنگ جهانی دوم اختراع شد.
گیج رینگی
گیج رینگی نیز مانند گیج دهانه اژدری برای اندازه گیری فیچرهای خارجی مانند شفت مورد استفاده قرار می گیرد، با این تفاوت که مانند گیج توپی باید در دو مرحله قطعه را در آن تست کرد و از لحاظ سرعت اندازه گیری از گیج دهانه اژدری پایین تر است.

شرکت ورتکس تایوان به عنوان یکی از شاخص ترین تولید کننده های ابزار آلات اندازه گیری کلیه گیج های مورد نیاز صنایع را به بازار کشور توسط شرکت معرف ابزار عرضه کرده است که در بخش کاتالوگ می توانید کلیه مشخصات فنی آن ها را مشاهده فرمایید. قابل ذکر است شرکت معرف ابزار به عنوان نمایندگی انحصاری برند ورتکس تایوان در کشور فعالیت می کند
گیج بلوک یا تکه های اندازه گیری برند ورتکس تایوان یا میتوتویو ژاپن توسط شرکت معرف ابزار به بازار ارائه شده است. در کاتالوگ شرکت معرف ابزار گیج بلوک با شماره سفارش VGB مشخص گردیده است. گیج بلوک های گرید 0 برای کارهای بسیار دقیق و کنترل مورد استفاده قرار می گیرند. گیج بلوک گرید 0 بسیار دقیق است. گیچ بلوک گرید 1 برای کارهای اندازه گیری مورد استفاده قرار می گیرد و دقت آن ها از گیج بلوک گرید 0 پایین تر است و گیج بلوک گرید 2 برای مونتاژ و نتظیم ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرد. گیج بلوک در جعبه های مخصوصی قرار می گیرند که ست های گیج بلوک 112 تایی ، ست گیج بلوک 103 تایی ، ست گیج بلوک 87 تایی، ست گیج بلوک 47 تایی ، ست گیج بلوک 38 تایی موجود می باشد. گیج بلوک در جنس های فولادی و سرامیکی ساخته می شوند که هر یک از گیج بلوک ها موارد استفاده متفاوتی دارند
انواع گیج بلوک ، رینگ گیج ، گیج ها زاویه دار ، پین گیج و.. برند میتوتویو ژاپن و ورتکس تایوان توسط شرکت معرف ابزار عرضه شده است. قابل ذکر است شرکت معرف ابزار نماینده انحصاری شرکت میتوتویو ژاپن و ورتکس تایوان در کشور می باشد. . چند نکته حفاظتی در مورد گیج بلوک ها: گیج بلوک یا تکه های اندازه گیری را از زمین افتادن یا وارد شدن ضربه نشستن گرد و غبار رطوبت و حرارت محافظت کنید. گیج بلوک ها از بکار بردن در محیط های مغناطیسی خودداری کنید. گیج بلوک ها را با پارچه نرم و مخصوص تمیز کنید. از دست کشیدن به سطوح اندازه گیریگیج بلوک خودداری کنید. اگر گیج بلوک ها روغنی شدن از کربن تتراکلراید برای تمیز کردن آن ها استفاده کنید

دستگاه دو مرغک
دستگاه دو مرغک
پلاگ گیج
پلاگ گیج
رینگ گیج
رینگ گیج
پین گیج
پین گیج
گیج زاویه دار
گیج زاویه دار
گیج بلوک سرامیکی
گیج بلوک سرامیکی

TEL : 02188000970
Fax :
Email: info [at] mtcotools.com
طراحی سایت و سئو: نانوتجارت

برند ورتکس
فروشگاه معرف ابزار

شرکت معرف ابزار عرضه کننده انواع ابزار آلات صنعتی و با فعالیت کاملا تخصصی در زمینه ابزار آلات تراشکاری و براده برداری شامل انواع فرز ، انواع مته، انواع گردبر، انواع کفتراش، سه نظام و چهار نظام، انواع هلدر .معرف ابزار نماینده رسمی ورتکس تایوان . فروش و واردات ابزار ورتکس اصلی تایوان با گارانتی و ضمانت اصلی شرکتی . فروش گیره هیدرولیک VERTEX ورتکس و فروش سه نظام تراش VERTEX ورتکس و فروش ابزار تراش VERTEX ورتکس و دریافت کاتالوگ گیره هیدرولیک VERTEX ورتکس و دریافت کاتالوگ اصلی ورتکس تایوان . شرکت معرف ابزار تنها نماینده ورتکس اصلی تایوان در ایران میباشد . تامین انواع ابزار ورتکس vertex و دریافت کاتالوگ محصولات ورتکس vertex در فروشگاه معرف ابزار .

© Copy right 2024 | تمامی حقوق متعلق به شرکت معرف ابزار می باشد